breadcrumbs_revolution_theme
" />

“зелений” тариф

“Зелений” тариф – це унікальна умова покупки електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел, за спеціальними цінами. Виробниками в такому випадку виступають фізичні або юридичні особи зареєстровані на території України.
Іншими словами – власники сонячних, вітрових чи гідроелектростанцій можуть продавати електричну енергію державі за завищеними тарифами, що регулюються законом України “Про електроенергетику”, прийнятого у 2008 р.

Навіщо потрібен “зелений” тариф?

Причини швидких темпів розвитку альтернативних джерел електроенергії є очевидними. Це висока вартість традиційних енергоносіїв, зниження запасів корисних копалин, розвиток технологій та боротьба за екологію навколишнього середовища.
В цьому випадку завданням держави є всіляко стимулювати розвиток альтернативних джерел енергії. Саме тому й існує зелений тариф, який дозволяє продавати електроенергію за цінами вище ринкових. Регулювання ринку енергетики в тому числі «зелений» тариф здійснює Національна комісія регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЭКУ).

Отримати «зелений» тариф мають право як фізичні, так і юридичні особи. Слід зазначити, що процедура підключення суттєво відрізняється, тому варто зупинитись на кожному з них окремо.

Умови підключення для юридичних осіб

Підключення “зеленого” тарифу для юридичної особи є досить не простим процесом. Після покупки та встановлення сонячної станції юридична особа в обов’язковому порядку повинна виконати ряд наступних процедур:
• Отримати ліцензію виробника електричної енергії;
• Пройти експертизу обладнання;
• Погодити “зелений” тариф;
• Укласти договір з продажу електроенергії.

Тарифна сітка наступна
Дахові сонячні електростанції від 100 кВт – 0,349 євро/кВт∙год;
Дахові сонячні електростанції до 100 кВт – 0,359 євро/кВт∙год.
Наземні сонячні електростанції – 0.339 євро/кВт∙год

Слід зауважити, що в Україні діє план покрокового зниження тарифу для нових електростанцій залежно від дати введення в експлуатацію. Таким чином щороку тариф знижується на 10 % з 2015 по 2019 р. , на 20% з 2020 по 2049 р, і на 30% після 2019 р.

Умови підключення для фізичних осіб

Можливість підключення для фізичних осіб з’явилась у 2014 р. Та з 2019 р. вступив в дію закон 8449-д, який унеможливлює встановлення сонячної електростанції на земельних ділянках господарств, проте не виключає встановлення потужностей до 30 кВт.
Проте найвагомішою перевагою є значно простіший процес підключення в порівнянні з юридичними особами.
Фактично процедура складається з наступних етапів:
• Покупка та встановлення обладнання (фотомодулі, інвертор тощо)
• Подання заявки до місцевого обленерго
• Введення в експлуатацію обладнання
• Підписання угоди на продаж електроенергії.
Станом на 2019 р тарифна сітка наступна:
Системи введені в експлуатацію до 2020 р – 0,32 Євро кВт*год
Системи введені в експлуатацію з 2020 по 2024 р. – 0,28 Євро кВт*год
Системи введені в експлуатацію з 2025 по 2029 р. – 0,25 Євро кВт*год