Що таке сонячна батарея ?

 

Сонячні панелі або сонячні батареї – це набори cонячних комірок, які з’єднані між собою у метелевій рамі. Сонячна комірка- це невеликого розміру напівпровідниковий елемент, який перетворює сонячну енергію у електричну .

Це явище називається фотовольтичним ефектом, яке було відкрите у 1839 році французьким фізиком Едмондом Бекерелем. Надалі цим напрямом займалось багато фізиків а в 1954 р. була створена перша сонячна комірка на основі кристалів кремнію. У 1963 р. японською компанією Sharp було реалізовано першу сонячну панель, а вже у 1967 р. сонячна панель була встановлена на космічному апараті Союз-1.

У цивільному використанні сонячні батареї з’явились на початку 90-х і до кінця десятиліття  сумарна потужність продукованої електроенергії становила 1 ГВт. До кінця 2010-х цей показник вже становив 40 ГВт. На сьогоднішній день потужність сонячних електростанцій безупинно росте.

Сьогодні існує два основних типів сонячних батарей:

  • Панелі на основі монокристалічних кремнієвих елементів  

Даний тип сонячних панелей є найбільш поширеним. Також Їхній показник ефективності є найвищим серед всіх існуючих і складає 19-20 %.  В їх основі застосовуються монокристалічні кремнієві сонячні елементи, для виготовлення яких, кремній спочатку глибоко очищується, переплавляється, а далі кристалізується. Після чого кремній нарізається тонкими пластинками, потім  на нього накладають сітку металевих електродів. Ззовні монокристалічні елементи виглядають як суцільна поверхня темно-сірого або чорного кольору.

  • Панелі на основі полікристалічних кремнієвих елементів

Технологія виготовлення даного типу сонячних елементів принципово не відрізняються від монокристалічних. Основна відмінність в тому, що для виготовлення використовується дешевший та менш чистий кремній. Візуально це нагадує візерунок з великою кількістю кристалів. Їхня ефективність сягає до 15%. Сьогодні даний тип сонячних панелей є також досить популярним з причини їх низької вартості.

Основними перевагами сонячних батарей є відносна дешевизна та довгий термін експлуатації, що складає 35-40 років гарантованої виробником роботи. Також їх висока мобільність та легкість монтажу дозволяє швидко зібрати чи розібрати сонячну електростанцію, модернізувати чи зробити профілактику.

Сьогодні вартість сонячних панелей поступово знижується, що безсумнівно дає змогу споживачам інвестувати в альтернативну енергетику. Всі сонячні панелі які встановлюють спеціалісти Solar Systems  мають сертифікати відповідності європейським та українським нормам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *