Зелений тариф 2020. Як на ньому заробити?

Останні 3 роки в Україні спостерігається справжній «бум» на сонячні електростанції.

Це зумовлено декількома факторами. Серед яких стрімке здешевлення вартості обладнання, роль держави у формуванні ціни на електроенергію, позитивна динаміка щодо курсу національної валюти. Станом на кінець 2019 року в Україні частка сонячної енергетики становить 1,7%. Також залучено близько 1,5 млрд. Євро іноземного капіталу відновлювану енергетику.

Тож відповідь на питання, як можна заробити на зеленому тарифі у 2020 році залежатиме від декількох факторів:

  • Первинні витрати

Після прийняття рішення про встановлення сонячної електростанції для підключення «зеленого тарифу» замовник неодмінно зіштовхнеться зі збільшенням потужності лінії електропередачі. Вартість залежить від регіону підключення. Також необхідно подбати про документальне підтвердження на право користуватись земельною ділянкою (за умови встановлення наземної СЕС).

  • Вартість обладнання

Підбір комплектуючих часто заводить в глухий кут. Варто знати про типи сонячних панелей (на основі моно- та полікристалів) та їх ККД. Інвертор, контролер, системи захисту та іншу периферію слід обирати з рейтингу TIER-1, що гарантує заявлений ККД та строк служби. Кріплення сонячних панелей повинно відповідати нормам безпеки та умовам експлуатації. На вартість сонячної електростанції також впливає її розміщення. Купити сонячні панелі та інвертори можна тут:

  • Потужність та ефективність

Для отримання прибутку від продажу електроенергії по «зеленому тарифу» слід розглядати сонячні електростанції потужністю від 8 кВт, в іншому випадку термін окупності станції може сягати 10 і більше років, що виходить за рамки дії пільгового періоду покупки електроенергії.

До прикладу, якщо побудувати сонячну електростанцію потужністю 10 кВт і ввівши її в експлуатацію в період з 2020 по 2025 р можна отримати 8500 євро чистого прибутку, а якщо в період з 2025 по 2029 р. то  ця сума складе 7500 євро.

Варто додати, що при збільшенні потужності станції – скорочується термін її окупності.

  •  Державна політика

Згідно чинних договорів та взятих на себе зобов’язань, Україна гарантує дію «зеленого тарифу» до 2030 р. Також деякі експерти зходяться на думці, що цей термін може бути продовжено до 2040 року, адже в план розвитку енергетичної галузі України внесено пункт щодо розподілу вироблення електроенергії, де частка відновлювальних джерел становить 25%.

  • Технологічний розвиток

Зважаючи на швидке впровадження технологій, що зумовлює збільшення продуктивності сонячних панелей та знижує їх вартість, можна припустити, що через декілька років продуктивність станції може бути більшою ніж на сучасному етапі. Але в будь якому разі навіть за тепереішніх умов сонячна електростанція окуповується за 4-5 років.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *